Zakup mieszkania. Co warto wiedzieć

dmieszkania5

Kupno mieszkania to niezwykle skomplikowana sprawa. Ogromne nakłady finansowe, często związane z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Wybór konkretnego miejsca, z którym zwiążemy się na długie lata. To najważniejsze aspekty, które sprawiają, że starając się wybrać najkorzystniejszą ofertę, trzeba dokładnie wiele rzeczy sprawdzić.

Co zatem wiedzieć przed zakupem mieszkania? Jak sprawdzać istotne informacje, które sprawią, że ostateczny wybór będzie w pełni świadomy i pewny?

Znajdź mieszkanie, które będzie dla ciebie odpowiednie
Zakup za dużego lub za małego mieszkania, to niepotrzebne wydanie pieniędzy. Wybierając mieszkanie, bierzmy pod uwagę nasze potrzeby. Osoba, która mieszka sama, nie będzie potrzebowała przecież 80 metrów kwadratowych. Tak samo, jak rodzina z dziećmi nie pokusi się o kupno mieszkania w przedziale 30-40 metrów. Należy brać również pod uwagę możliwości finansowe, związane z późniejszymi opłatami za eksploatację mieszkania. Wszystko należy dokładnie sobie wyliczyć.

Kupuj tylko u sprawdzonych deweloperów
Nie ma sensu rzucać się na oferty podejrzanie tanie, które jak na razie znakomicie wyglądają na wizualizacjach. Jeżeli w danej lokalizacji pojawiają się mieszkania w cenach zdecydowanie niższych, niż ma to miejsce w innych inwestycjach, to na 99% nie będzie to okazja. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami, dlatego super okazje cenowe tutaj raczej się nie przytrafiają. Warto więc wybierać deweloperów, którzy mają odpowiednią historię, liczne realizacje na swoim koncie.

dmieszkania1

Dobra lokalizacja, przyjazna okolica
Nie można zapominać o fakcie, że kupując mieszkanie, wiążemy się z danym miejscem na wiele lat. Dlatego warto zadbać o to, aby połączenia komunikacyjne były na odpowiednim poziomie. Warto również pamiętać o czasie wolnym, który nie powinien ograniczać się tylko do siedzenia przed telewizorem.

Uzbieraj jak największy wkład własny
Warto uzbierać jak największy wkład własny. Dziś banki standardowo oczekują wkładu własności w wysokości 20% wartości nieruchomości. Kiedy to tylko możliwe, warto uskładać więcej wkładu własnego. Kredyt hipoteczny jest zawierany na długi okres, dlatego mogą nastąpić zwiększenia wysokości miesięcznych rat.

nowe mieszkania Wrocław